Cześć! Przedstawiamy ci nasze sugestie, jak wybrać kurs na trenera personalnego. Wcale nie musisz ich czytać i kierować się nimi. Jeżeli jednak kręci ci się w głowie od napierających ze wszystkich stron „najlepszych kursów na trenera personalnego” i szkół, które oferują „jedyne właściwe uprawnienia do wykonywania zawodu trenera personalnego” czy „kompleksowe przygotowanie do pracy jako trener personalny przez największe gwiazdy sportu” – co wiemy, że ma miejsce, bo znamy internety – może warto.

Sami jesteśmy częścią tego emocjonującego sportowego świata, właśnie dlatego zebraliśmy dla ciebie kwestie, które naprawdę dobrze jest mieć gdzieś z tyłu głowy przy wyborze kursu na trenera personalnego. Skoro chcesz być trenerem przez duże T, prowadzić armię zadowolonych klientów i zarabiać złote monety, otwórz oczy.

trener personalny i ćwicząca kobieta; jak wybrać kurs na trenera personalnego

1. PRAKTYKA

Najbardziej powinna interesować cię ilość zajęć praktycznych. Bądźmy szczerzy, do wiedzy teoretycznej możesz dotrzeć sam. Na kurs idziesz po to, by nauczyć się myśleć jak dobry trener personalny, czyli szybko i wielowymiarowo. Musisz przecież umieć odnaleźć się w każdej sytuacji i zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów – doświadczeni wykładowcy powinni podzielić się z tobą sposobami na znalezienie swoich własnych rozwiązań wszystkich ewentualnych problemów, a nie gotowymi schematami. Wybierz kurs, który gwarantuje co najmniej 70% zajęć praktycznych.

2. PROGRAM

Zwróć uwagę na to, żeby program kursu na trenera personalnego był różnorodny. Sama prezentacja sposobu poprawnego wykonywania ćwiczeń ci nie wystarczy, mimo że uznamy to za zajęcia praktyczne. Dlaczego? Dlatego, że w pracy trenera personalnego nie chodzi o stanie nad podopiecznym i liczenie powtórzeń. Musisz wiedzieć też, jak w ogóle rozmawiać z klientem, jak poznać jego potrzeby, jak określić możliwości, rozpisać dietę czy – od czego przecież musisz zacząć! – jak sprzedać mu swój produkt. Nie ukrywajmy, że na samym początku trzeba złapać klienta, żeby móc z nim pracować. Dobry kurs na trenera personalnego, oprócz poruszenia takich ważnych kwestii, jak: metody treningu, trening funkcjonalny i siłowy, anatomia, dietetyka i suplementacja czy psychologia treningu, powinien pokazać ci, jak to zrobić.

3. KADRA

Wykładowcy, którzy są doświadczonymi trenerami personalnymi to bardzo duży plus dla kursu. Nikt nie przygotuje cię do pracy z podopiecznymi lepiej niż osoby z wieloletnim stażem w tym zawodzie. To właśnie dzięki nim możesz wgryźć się w swoje przyszłe życie zanim jeszcze zaczniesz nim żyć. Udzielą ci bezcennych rad i wskazówek, podzielą się z tobą wypracowanymi rozwiązaniami i sprawią, że dużo łatwiej będzie ci się odnaleźć w nowej sytuacji już jako trener personalny. Odpowiedzą na wszystkie pytania, które cię nurtują i pozwolą czerpać z własnego doświadczenia – przyznasz, że to komfortowe. Kto mógłby być dla ciebie lepszym wykładowcą niż profesjonalny trener personalny?

trener personalny i klientka; jak wybrać kurs na trenera personalnego

4. KOMFORT

Dostępność i wygoda – czy opłaca ci się jeździć na drugi koniec Polski na kurs trenera personalnego, bo jesteś przekonany, że akurat ten jest najlepszy? Zdecydowanie mówimy: nie. Pamiętaj, że taki kurs nie trwa jeden dzień, a co najmniej kilka. Wybierz szkolenie, które możesz zrealizować w dogodnym dla ciebie miejscu i terminie – gwarantujemy, że dobre szkoły ci je zaoferują. Co więcej, jeżeli naprawdę nie masz czasu, możesz zrealizować je eksternistycznie lub online. To wyjątkowe opcje dla wyjątkowych klientów. Zakres materiału w takich przypadkach oczywiście pokrywa się z zakresem materiału kursu stacjonarnego, więc niczego nie tracisz. Równie dużą ilość wiedzy musisz przyswoić, aby uzyskać certyfikat, lecz możesz to robić po prostu w sposób, który jest dla ciebie najwygodniejszy.

5. KOSZTY

Ostatnia istotna, a dla niektórych może najistotniejsza, kwestia to cena. Czy tańszy kurs na trenera personalnego będzie gorszy od tego droższego? Odpowiedź wcale nie jest łatwa. Akademie szkolenia trenerów często mają swoje własne, wewnętrzne systemy wyceny kursów i ostateczna cena może zależeć od wielu czynników. Zastanów się po prostu, czy konkretny kurs na trenera personalnego zadowala cię w poruszonych dotąd kwestiach. Jeżeli tak – warto za niego zapłacić. Nie żałuj tutaj złotówek, bo inwestujesz we własny rozwój i wymarzoną pracę, czyli tak naprawdę zyskujesz. Dobrze też zaznaczyć, że niektóre szkoły dają ci możliwość darmowej realizacji kursu, kiedy zrefunduje go Urząd Pracy lub pracodawca. Kuszące rozwiązanie, prawda? Sprawdź, czy kurs, nad którym się zastanawiasz, pozwala ci na taką opcję i śmiało z niej skorzystaj!

kobieta i mężczyzna na siłowni; jak wybrać kurs na trenera persnalnego

Gratulacje! Jeżeli dotrwałeś do tego miejsca, oznacza to, że masz wystarczająco dużo silnej woli, aby zostać trenerem personalnym. Klienci będą różni – mniej i bardziej wymagający – ale ty zawsze musisz być taki sam: kompetentny, skrupulatny oraz skuteczny. Dobry kurs cię tego nauczy. Teraz już wiesz, jak go wybrać. Nie, wcale nie będziemy namawiać cię do tego, żebyś zdecydował się na kurs trenera personalnego akurat w naszej Akademii – możesz jednak nas przetestować i sprawdzić chociaż, czy spełniamy to, co próbujemy ci wmówić.