Dążąc do upragnionej sylwetki i zachowania zdrowia zależy nam na kompetentnej osobie, której moglibyśmy w pełni zaufać. Zazwyczaj trener personalny nie jest tylko osobą układającą plan treningowy czy dietę, ale efektywnie monitorujący postępy. Czym zatem kierować się przy wyborze trenera personalnego, aby nie stracić chęci i motywacji do treningu? Oto 3 wskazówki przydatne w wyborze trenera personalnego.

MONITOROWANIE SYLWETKI I ZDROWIA

Dobry trener personalny na bieżąco monitoruje stan zdrowia klienta oraz wpływ planu treningowego na spadek czy wzrost wagi. Na samym początku układając plan treningowy, trener personalny kieruje się przede wszystkim aspektem zdrowotnym. Bierze pod uwagę wszystkie ograniczenia klienta i dopiero wtedy komponuje odpowiednią dietę i ćwiczenia. Zwraca uwagę również na wszelkie kontuzje z przeszłości, a jeśli chodzi o dietę – upodobania smakowe. Generalnie otwarty jest na preferencje klienta i stara się jak najbardziej dopasować wymagania do jego upodobań.

kobieta podnosząca ciężary

DOBRY TRENER PERSONALNY – POTĘŻNA DAWKA MOTYWACJI!

Po najważniejszych aspektach, czyli tych dotyczących zdrowia, niemniej ważna jest motywacja. To właśnie dzięki niej chce się wstać z łóżka rano i ruszyć na trening albo po kilku tygodniach wyrzeczeń wciąż trzymać się diety. Przy wyborze trenera personalnego warto zwrócić uwagę na to, czy jest on / ona pozytywnie nastawiony/-a do życia. Zaszczepienie wiary w plan treningowy czy wiary we własne umiejętności powinno wychodzić od samego trenera personalnego. Szczególnie – na początku, gdy nie widać od razu efektów, a ciężko jest od razu zmienić nawyki żywieniowe czy treningowe.

TRENER PERSONALNY? TYLKO Z PASJĄ!

Pasja i konsekwencja – to nieodłączne elementy obowiązkowe, którymi charakteryzuje się dobry trener personalny. Niekiedy doświadczenie może być mniejsze, ale zawsze powinno się opierać na jakości, nie ilości. Przykładem tutaj jest mała ilość podopiecznych, ale usatysfakcjonowanych z usług trenera personalnego. Uczęszczanie na kursy, ciągłe doszkalanie się, a nawet własne osiągnięcia są również bardzo ważne w ocenie trenera personalnego. Niemniej ważna jest konsekwencja w dążeniu do wspólnego celu – klienta i trenera – w osiągnięciu zamierzonych efektów i satysfakcji z wykonanej pracy.

dwie kobiety, które trenują

Wybór trenera personalnego wiąże się z odpowiedzialnością za sylwetkę i zdrowie, dlatego warto zainwestować w takiego, który nie tylko pomoże w zbudowaniu nowych nawyków, ale także, postara się zaszczepić zdrową dawkę motywacji i pozytywnej energii.