“Śmiali się, kiedy zamknęli siłownie i nie mogłem już prowadzić treningów personalnych. W jednej chwili zostałem bez pracy, którą tak bardzo kochałem i która po prostu była moim źródłem utrzymania… ale kiedy przeniosłem się do internetu i uruchomiłem trening personalny online … sytuacja odwróciła się o 180 stopni”. Jak wielu trenerów może utożsamić się z tymi słowami? Po niedawnych rozmowach z absolwentami kursów na trenerów personalnych w naszej Akademii możemy śmiało powiedzieć – naprawdę WIELU. I to bardzo pocieszające, bo jest najlepszym dowodem na to, że nasi podopieczni potrafią odnaleźć się na rynku sportowym niezależnie od tego, jakie wyzwania przed nimi stawia. CZYTAJ DALEJ, bo przyjmy się dzisiaj specyficznej sytuacji, w której znalazł się zawód trenera personalnego.

Jak sobie radzi trener personalny podczas pandemii?

Choć zamknięcie siłowni wydawało się początkowo przysłowiowym gwoździem do trumny zarówno dla osób aktywnych fizycznie, które walczyły tam o swoją sylwetkę i zdrowie, jak i dla trenerów personalnych, dla których było to po prostu miejsce pracy… szybko okazało się, że sport znalazł inną drogę na przetrwanie. Ludzie zaczęli trenować w domach, na własną rękę. A że wielu z nich ma ogromną świadomość tego, jak duży wpływ na skuteczność ćwiczeń ma ich odpowiedni dobór i technika, naturalnym krokiem okazało się szukanie sposobu na niebezpośredni kontakt z trenerem i trening personalny online.

Nic więc dziwnego, że trener personalny podczas pandemii przeniósł się do internetu. Był to jedyny sposób na utrzymanie swoich podopiecznych oraz po prostu… płynności finansowej. W końcu zawód trenera personalnego jest często głównym źródłem dochodu dla wielu osób i pozwala swobodnie się utrzymać.

kobieta ćwicząca w domu, trening personalny online, trener personalny podczas pandemii, zawód trenera personalnego

Jakie narzędzia wykorzystuje trener, aby prowadzić trening personalny online?

Naturalnym i często pierwszym wyborem dla trenerów okazały się media społecznościowe. Zawód trenera personalnego rozkwitł na takich platformach, jak Facebook czy Instagram! Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: serwisy te umożliwiają naprawdę wygodne połączenie z osobami ćwiczącymi i w łatwy sposób można tam przeprowadzić trening personalny online – np. za pomocą wideorozmowy z pojedynczymi osobami czy ogólnodostępnego spotkania na żywo.

Dodatkowo – social media pozwalają na organizowanie całych wirtualnych wydarzeń sportowych! Trenerzy mogą przykładowo organizować czasowe wyzwania (np. “Płaski brzuch w 4 tygodnie!”, “Smukła sylwetka do lata!”), w ramach których zapisane osoby spotykają się na live’ach w określone dni tygodnia i ćwiczą razem z trenerem, aby osiągnąć upragniony cel. Wszystko odbywa się w zamkniętej grupie, dzięki czemu uczestnicy wyzwania czują się komfortowo i mogą wzajemnie się motywować! Trener personalny oczywiście czuwa nad przebiegiem wyzwania i przez cały czas służy pomocą i wsparciem. To doskonały sposób na utrzymanie aktywności i osiągnięcie pięknej sylwetki.

Oczywiście trening personalny online może się również odbywać na zewnętrznych platformach, takich jak Zoom lub Google Meet. Wszystko zależy od wyobraźni trenera personalnego oraz potrzeb i możliwości technicznych jego podopiecznych.

trening w domu, trening personalny online, trener personalny podczas pandemii, zawód trenera personalnego

Czy warto wybrać zawód trenera personalnego w tak niepewnych czasach?

Odpowiedź nasuwa się sama po wejściu na media społecznościowe. Ile razy widziałeś trenera ogłaszającego się z nowym programem treningowym online lub nagranie z ostatniego treningu personalnego live? No właśnie. To najlepszy dowód na to, że zawód trenera personalnego nie tylko żyje, ale i prawdziwie rozkwita w aktualnych czasach! Otworzyły się przed nim nowe możliwości i kierunki, których wcześniej zwyczajnie nie było potrzeby szukać. A teraz okazuje się, że są zarówno wygodniejsze, jak i bardziej opłacalne. Czy nie o to właśnie chodzi?

Trener personalny podczas pandemii śmiało może nadal być głównym źródłem dochodu, ale też dodatkową pracą, która daje masę frajdy i przy okazji – wiele korzyści w postaci pięknej sylwetki, dobrej kondycji i po prostu zdrowia.

Dodatkowo – zawód trenera personalnego to idealne zabezpieczenie na niepewne czasy, które zaskoczyły wiele branż i zmusiły do szukania nowych rozwiązań. Nie wszystkie zawody przetrwały. Nie wszystkie były w stanie skutecznie przenieść się w przestrzeń internetu. Branża sportowa ma natomiast to szczęście, że uczestnicy są jej wierni i chcą być aktywni fizycznie niezależnie od metod, które są zmuszeni przyjąć.

kobieta bidon trening, trening personalny online, trener personalny podczas pandemii, zawód trenera personalnego

Chcesz zostać trenerem personalnym? Ta decyzja może odmienić całe Twoje życie! I wcale nie przesadzamy. Zerknij na krótkie wideo o Ani Wójcik, absolwentce kursu na trenera personalnego w AST Wrocław, która łączy pracę agentki nieruchomości z zawodem trenera personalnego i spełnia się zarówno w jednym, jak i drugim zawodzie!

A potem zapisz się na kurs trenera personalnego w naszej Akademii, bo dzięki temu zapewnisz sobie stabilną pracę niezależnie od czasów, w których przyjdzie nam żyć. Chyba o to właśnie chodzi, prawda?

Szczegóły kursu na trenera personalnego znajdziesz tutaj: Kurs na trenera personalnego. Odważ się zawalczyć o swoją przyszłość!