Oceń stronę

W poprzednim artykule przedstawiliśmy wam zalety, jakimi charakteryzuje się według nas kurs trener personalny online. Oczywiste jest jednak, że taki sposób realizacji materiału ma również swoje wady. W tym przypadku to, czego nie ma kurs na trenera personalnego online, ma kurs realizowany w opcji stacjonarnej – i właśnie takiemu porównaniu poświęcamy dzisiejszy wpis.

1. Kurs trenera personalnego to ustalony czas spotkań

W przeciwieństwie do tego, co oferuje kurs online trener personalny – dowolność w dobrze czasu i miejsca na przyswojenie materiału – zapisując się na stacjonarny kurs trenera personalnego, musimy mieć świadomość, że terminy zajęć są odgórnie narzucone. Musimy w taki sposób zaplanować sobie dzień, by pojawić się o ustalonej godzinie we wskazanej siłowni.

Choć pozornie wydaje się to nieco bardziej kłopotliwe niż totalna swoboda w planowaniu swojej nauki, ma swoje zalety. Czujemy na karku oddech obowiązku. Zapłaciliśmy za kurs, więc chcemy go zrealizować, mimo że czasami biegamy po mieście, walcząc z czasem. Robimy jednak wszystko, by zdążyć. Nie odpuszczamy i nie opuszczamy – co być może zrobiliśmy w przypadku kursu trenera personalnego online, przesuwając lekcję na następny dzień i tłumacząc się nadmiarem obowiązków. Trener personalny kurs online jest dobrą opcją dla osób, które są konsekwentne wobec siebie samych i potrafią zorganizować swój czas. Nie oszukujmy się jednak – ja niestety nie jestem taką osobą, a ty?

dziewczyna z telefonem i ciężarkami, kurs trenera personalnego

2. Bezpośredni kontakt z trenerem

Stacjonarny kurs trenera personalnego to rzeczywista – nie wirtualna – relacja z wykładowcą. Trener jest żywą osobą, która dzieli się z tobą swoim doświadczeniem. Jest przy tobie w trakcie wykonywania ćwiczeń praktycznych i koryguje twoje ruchy, udziela wskazówek i rad. Dzięki temu wiesz, że nie uczysz się złych nawyków, a przyswajasz sprawdzoną i rzetelną wiedzę. To nieoceniona zaleta, którą kurs trener personalny online niestety nie może się pochwalić.

3. Stacjonarny kurs trenera personalnego daje możliwość zadawania pytań

Kiedy nie jesteś czegoś pewien lub nie zrozumiałeś jakiegoś zagadnienia, co prawda nie możesz wrócić do poprzedniego slajdu w prezentacji i przeczytać materiału jeszcze raz, lecz możesz poprosić wykładowcę o dodatkowe wyjaśnienie – chętnie to zrobi, bo prowadzi kurs właśnie dla ciebie. Co więcej, prawdopodobnie opowie ci o danej kwestii w inny sposób, który pozwoli ci ją lepiej zrozumieć.

Stacjonarny kurs na trenera personalnego pozwala ci również dowiedzieć się więcej niż podczas opcji online. Fakt, ramowy program jest ustalony, lecz wykładowcy nigdy nie zostawiają pytań bez odpowiedzi – naturalnym jest, że pytania czasami wykraczają poza zakres podanych zagadnień, prawda?

młodzi ludzie na siłowni, kurs trener personalnego

4. Bodźce pobudzające do nauki

Przebywając w kilku- lub kilkunastoosobowej grupie, nie można wymagać bezruchu i grobowej ciszy. Zajęcia naprawdę są… ludzkie! Stacjonarny kurs na trenera personalnego prowadzony jest w przyjaznej atmosferze – nie brakuje żartów, śmiechów, ciekawych anegdot. Relacja wykładowca/uczeń również nie jest schematyczna i napawająca strachem. Wszyscy traktują się wzajemnie jak kumple z siłowni – bez oceniania i krytyki. Taki pozytywny klimat niewątpliwie pobudza do nauki i sprawia, że lepiej zapamiętujemy przedstawiony materiał, bo jesteśmy jego częścią.

5. Stacjonarny kurs trener personalny to nowe znajomości

Nawet kilka godzin dziennie przez kilka dni i naprawdę lubisz tych ludzi. Spotkaliście się na kursie trenera personalnego, bo macie podobny cel i podobne zainteresowania, co sprawia, że od raz lepiej się dogadujecie. Czy to nie fajne uczucie poznać kogoś, kto dzieli twoją pasję? Często takie znajomości są początkiem naprawdę wartościowej przyjaźni lub nawet owocnej współpracy. Kurs na trenera personalnego online niestety nie daje możliwości nawiązania nowych, tak cennych w dzisiejszym świecie znajomości.

ludzie na siłowni przybijający sobie piątkę, kurs trenera personalnego

Jak widzisz, kurs trenera personalnego online ma to, czego nie ma stacjonarny kurs trenera personalnego, a stacjonarny kurs trenera personalnego ma to, czego nie ma ten w systemie online. Jednak bez obaw – w naszej Akademii Szkolenia Trenerów mamy dla ciebie obie opcje. Musisz tylko zdecydować, czego bardziej potrzebujesz: szybkiej, taniej i wygodnej wiedzy, którą możesz przyswajać w dowolnym miejscu i czasie czy raczej rzeczywistych, konsekwentnych i ciekawych zajęć, które odbywasz wśród ludzi z branży. Wybór należy do ciebie.

Zostań trenerem personalnym z naszą AST!

Comments are closed.