Pasjonujesz się zdrowym trybem życia i coraz poważniej myślisz o tym, by zostać trenerem personalnym? Chcesz się dowiedzieć, jak wygląda kurs na trenera personalnego i czy pomoże Ci zdobyć wymarzoną pracę jako przyszły trener personalny? W takim razie świetnie trafiłeś!

W tym artykule wyjaśniamy, jaką wiedzę i jakie umiejętności możesz zdobyć w przypadku kursu trenera w Akademii Szkolenia Trenerów i jakie korzyści możesz zyskać dzięki późniejszej pracy trenera personalnego.

Zawarte w nim informacje szczególnie Ci się przydają, jeśli chcesz:

 • – zdobyć kwalifikacje trenera personalnego i zmienić swój aktualny zawód na taki, który da Ci satysfakcję osobistą i finansową,
 • – zarażać innych swoją pasją do zdrowego stylu życia i fitnessu,
 • – rozwijać się w branży sportowej i ciągle doszkalać swoje umiejętności oraz poszerzać wiedzę trenera personalnego.

 

Z czym się wiąże wykonywanie pracy trenera?

Trener personalny zajmuje się prowadzeniem indywidualnych treningów i motywowaniem klientów do osiągania ich celów związanych ze zdrowiem i pożądanym wyglądem fizycznym. Praca w charakterze trenera personalnego polega na dopasowywaniu do Klienta planów treningowych, biorąc pod uwagę ustalony wspólnie cel, stan zdrowia osoby ćwiczącej oraz aktualną sprawność fizyczną. Do obowiązków trenera personalnego należy również motywowanie swoich podopiecznych i stałe wsparcie, aby jak najmocniej zaangażować ich w treningi i przybliżyć w ten sposób do osiągnięcia postawionych celów.

Doświadczony trener personalny udziela także porad i wskazówek z zakresu zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Na bieżąco monitoruje postępy swoich podopiecznych, aby mieć pewność, czy realizowany plan przynosi rezultaty. 

Ważne, by miał stały i bezpośredni kontakt z klientem. Trener personalny powinien być swojego rodzaju powiernikiem, dobrym kolegą, przed którym podopieczny nie ma żadnych sekretów związanych z żywieniem i aktywnością. Tylko szczera współpraca pozwala w tym procesie na osiągnięcie dobrych efektów. W związku z tym do wykonywania zawodu trenera przyda się determinacja, zorganizowanie oraz umiejętności interpersonalne, które umożliwią skuteczny kontakt z podopiecznym i pomoc w realizacji celów. 

jak wygląda kurs na trenera personalnego - omawianie ćwiczenia przez trenera

Jakie warunki musisz spełnić, aby pracować w zawodzie trenera personalnego?

Jeśli chcesz podjąć pracę instruktora siłowni, musisz przejść kilka kroków pozwalających zdobyć odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie do wykonywania tego zawodu. Oto kilka naszych wskazówek, które mogą przybliżyć Cię do celu:

Zdobądź wiedzę i umiejętności. Jako przyszły trener personalny powinieneś mieć wiedzę na temat anatomii, fizjologii, kinezjologii i dietetyki. Możesz ją uzyskać poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach, a także dzięki czytaniu książek i artykułów na temat treningu i zdrowego stylu życia.

Uzyskaj certyfikat instruktora siłowni. To oficjalne potwierdzenie Twoich kwalifikacji i umiejętności. Istnieją różne organizacje, które oferują certyfikaty, więc upewnij się, że wybierasz odpowiednią dla swoich potrzeb i celów. Oczywiście w Akademii Szkolenia Trenerów oferujemy profesjonalne szkolenie trener personalny, dzięki któremu możesz zdobyć legitymację trenera personalnego oraz międzynarodowy certyfikat potwierdzający Twoje umiejętności.

Zdobądź doświadczenie. Im więcej osób trenujesz, tym więcej doświadczenia zdobędziesz. Możesz rozpocząć od trenowania znajomych i rodziny, a następnie stopniowo rozszerzać swoje usługi na szersze grono odbiorców – na różne sposoby staraj się znaleźć osoby, które szukają trenera personalnego i zainteresuj je swoją ofertą.

Stwórz profesjonalne portfolio. Powinno zawierać informacje na temat Twoich kwalifikacji, umiejętności i doświadczenia, a także referencje od poprzednich klientów.

Utrzymuj się w formie i dbaj o swoje zdrowie. Praca instruktora siłowni to nie tylko zawód, ale również styl życia. Dlatego ważne jest, aby być w formie i dbać o swoje zdrowie – w ten sposób można lepiej zainspirować i zmotywować klientów trenerów personalnych do działania.

 

Kurs trenera personalnego w Akademii Szkolenia Trenerów

Jesteś przekonany, że chcesz podjąć pracę instruktora siłowni? W takim razie czas poznać szczegóły na temat naszego szkolenia trener personalny. Poniżej przedstawiamy Ci najważniejsze informacje o kursie. Sam zdecyduj, czy to właśnie TEN MOMENT, aby z niego skorzystać. 

Kurs instruktor personalny AST – podstawowe informacje

W naszej Akademii kurs trenera personalnego prowadzą utytułowani sportowcy. Właśnie dlatego wiesz, że przekazywane informacje są poparte wieloletnim doświadczeniem, a rady – skuteczne. Zrobienie kursu trenera w AST sprawi, że będziesz przygotowywany do pracy w klubach fitness, siłowniach, centrach sportowych i wypoczynkowych, szkółkach kolonijnych, obozach sportowych czy na własnej działalności jako trener personalny! Co najlepsze, dzięki certyfikatom w językach polskim i angielskim możesz pracować na terenie całej Unii Europejskiej.

Obawiasz się formalizmu i masy teorii? Niepotrzebnie! Kursy organizowane przez naszą Akademię Szkolenia Trenerów przebiegają w luźnej atmosferze. Aż 75% czasu trwania kursu to praktyka. Nauczysz się zarówno tego, czym jest programowanie treningu personalnego, jak i sposobów na wykorzystanie tej wiedzy w praktyce.

Ile kosztuje kurs trenera? W naszej Akademii dajemy Ci możliwość rozłożenia płatności za kurs na raty lub skorzystania z dofinansowania. Szczegóły na temat dofinansowań oraz tego, kto i na jakich warunkach może je otrzymać, sprawdzisz na naszej stronie – w pełni poświęconej dofinansowaniom kursu na trenera personalnego (i nie tylko). Sprawdź koniecznie, bo dofinansowania są szerokie i może się okazać, że ukończenie kursu trenera w naszej Akademii nie będzie Cię kosztować nawet złotówki. 

jak wygląda kurs na trenera personalnego - trener tłumaczy coś kursantowi podczas ćwiczenia

Jakie warunki musisz spełnić, aby zapisać się na szkolenie trener personalny w AST?

Warunki, które należy spełnić, aby wziąć udział w kursie, mogą się różnić w zależności od organizacji i programu szkoleniowego. W naszej Akademii Szkolenia Trenerów właściwie jedynym warunkiem jest pełnoletność. Powinieneś mieć ukończone 18 lat, aby wziąć udział w naszym profesjonalnym kursie na trenera siłowni.

Dodatkowych wymagań nie stawiamy. Wierzymy, że aktywność fizyczna i zdrowy styl życia to Twoja pasja i to się dla nas liczy. Do kursu przyda się oczywiście dobra kondycja fizyczna i samopoczucie, jednak nie wymagamy zaświadczeń lekarskich – sam powinieneś określić, czy jesteś gotowy na intensywny kurs instruktora personalnego, skoro myślisz o wykonywaniu takiej pracy zawodowo.

 

Kursy trenera personalnego – możliwe formuły

W naszej Akademii masz do wyboru trzy formuły realizacji kursu na trenera:

 • kurs trenera personalnego STACJONARNIE – klasyczny kurs na trenera personalnego odbywający się stacjonarnie w określonej lokalizacji (indywidualnie lub grupowo),
 • kurs EKSTERNISTYCZNY – to dobra opcja dla osób, które mają już niezbędną wiedzę i umiejętności, a chcą uzyskać tylko legitymację trenera personalnego. Formuła ta polega na podejściu do egzaminu, jednak bez konieczności uczestnictwa w całym kursie. 
 • kurs na trenera personalnego ONLINE – kurs realizowany całkowicie w przestrzeni internetowej, w dowolnym miejscu i czasie. Zakres wiedzy jest taki sam jak na kursie stacjonarnym, z tą jednak różnicą, że materiały otrzymujesz w wersji elektronicznej.  

 

Program kursu trenera personalnego stacjonarnie i online

Dobry kurs trenera skupia się na praktycznej wiedzy. My doskonale to wiemy, bo działamy w tej branży już wiele lat. Właśnie dlatego na wiedzę teoretyczną poświęcamy tylko 1/4 czasu trwania całego kursu. 75% to praktyka, bo to właśnie ona przyda Ci się najbardziej w pracy jako przyszły trener personalny.

Na siłowni czujesz się jak w domu? Właśnie tam odbywasz całe szkolenie! Posłuchaj – siadamy razem, rozmawiamy, wyjaśniamy, tłumaczymy, pokazujemy, odpowiadamy na pytania, trochę żartujemy i cały czas się uśmiechamy. Po ludzku! Formuła ma być dla Ciebie wygodna i przyjemna.

Jak wygląda program? Zobacz poniżej.

TEORIA:

 • Trener personalny – deifinicja, korzyści i rola trenera,
 • Rynek fitness dzisiaj i wczoraj, najnowsze tendencje na siłowniach,
 • Wywiad z klientem, spersonalizowany plan treningowy,
 • Anatomia , fizjologia, biochemia, biomechanika,
 • Teoria sportu i treningu sportowego-mezocykle, makrocykle i mikrocykle
 • Formy treningowe: cross, taśmy, kettle, hit, cardio,
 • Trening siłowy i funkcjonalny, rola tlenu podczas wysiłku fizycznego,
 • Dieta i suplementacja, prawidłowe nawyki żywieniowe,
 • Analiza składu ciała TANITA, OMRON – specyfikacja sprzętu i częstotliwość analiz,
 • Archiwizowanie sukcesów podopiecznych,
 • Marketing, pozyskiwanie klienta, budowanie własnej marki.

 

PRAKTYKA:

 • Testy FMS – wstępna ocena klienta,
 • Programowanie treningu personalnego pod kątem predyspozycji Klienta,
 • Najnowsze formy treningu funkcjonalnego,
 • Przykłady ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała,
 • Przykłady ćwiczeń na: taśmy i ketle, piłki gimnastyczne,bosu,sandbagi gimnastyczne,gumy/ekspandery,
 • Ćwiczenia wielostawowe (przysiad, martwy ciąg),
 • Aeroby i interwały,
 • Rodzaje mikro, makro i mezocykli treningowych,
 • Trening obwodowy,
 • Ćwiczenia siłowe, przykłady,
 • Trening nóg i pośladków,
 • Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe z wałkiem i innymi przyborami,
 • Budowa jednostki treningu personalnego-planowanie i programowanie ćwiczeń,
 • Potreningowa relaksacja mięśni, stretching,
 • Pierwsza pomoc

jak wygląda kurs na trenera personalnego - prezentacja podnoszenia sztangi

Kurs trenera personalnego online

Cenisz swój czas i wolisz zrealizować kurs na trenera personalnego online? Świetnie. To doskonały wybór. W tej opcji sam przygotowujesz się do egzaminu na podstawie dostarczonych przez nas materiałów, a po uzyskaniu pozytywnego wyniku, otrzymujesz certyfikat – nie ma na nim informacji o realizowanym trybie kursu. Najważniejsza jest Twoja wiedza i nabyte umiejętności. 

Kurs na trenera personalnego online to przede wszystkim:

Wygoda – do materiałów masz dostęp w każdym miejscu i czasie, co pozwala na wygodną edukację dopasowaną do Twoich możliwości.

Niższe koszty – kurs trener online jest tańszy niż kurs stacjonarny ze względu na możliwość ucięcia niektórych kosztów.

Oszczędność czasu – nie musisz dojeżdżać do konkretnego miejsca realizacji kursu, dzięki czemu oszczędzasz własny czas i możesz wykorzystać go na naukę.

Profesjonalne instrukcje – otrzymujesz najnowsze i skuteczne formy ćwiczeń praktycznych na filmach instruktażowych zademonstrowane przez jednego z największych fachowców w tym zakresie na terenie naszego kraju, byłego brązowego medalistę AMP w kulturystyce oraz wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Trójboju Siłowym, Damiana Olender, a także Daniela Mularczyka, MENS PHYSIQUE CHAMPION 2017 PL.

Przystępność przekazu – przedstawienie teorii, omówienie i pokazanie programu ramowego odbywa się w prostej i szybko przyswajalnej formie w postaci nagrań wideo.

Wygodny egzamin – egzamin na trenera personalnego odbywa się online, bez konieczności wizyty na siłowni.

Cała procedura jest bardzo prosta. Wystarczy, że zapiszesz się na kurs online w naszej Akademii i opanujesz wiedzę teoretyczną i praktyczną na podstawie otrzymanych materiałów. Kiedy to zrobisz, należy wysłać do nas e-mail z informacją o gotowości do egzaminu. W wiadomości zwrotnej otrzymasz pytania teoretyczne i zadania praktyczne do zaprezentowania w formie wideo. Na koniec odsyłasz odpowiedzi i nagrania. Jeśli są poprawne, uzyskujesz pożądany certyfikat. 

mężczyzna podnosi sztangę podczas kursu na instruktora siłowni

Kurs trenera personalnego – certyfikat i uprawnienia

Kiedy już ukończysz kurs trenera personalnego w naszej Akademii Szkolenia Trenerów i zaliczysz egzamin, otrzymasz tytuł instruktora sportu o specjalności trener personalny. Dowodem uzyskanych uprawnień jest legitymacja książeczkowa, legitymacja plastikowa (ID) w wersji PL i UK oraz certyfikat w wersji angielskiej na całą UE.

Certyfikat trenera personalnego uprawnia do prowadzenia treningów personalnych dla klientów indywidualnych oraz do świadczenia usług z zakresu trenerstwa personalnego. Wydajemy go jako dowód posiadania wiedzy i umiejętności z zakresu treningów personalnych. Jego międzynarodowych charakter oznacza, że możesz świadczyć swoje usług nie tylko w Polsce, ale także na terenie całej Unii Europejskiej.

Możesz na przykład pracować jako trener online i obsługiwać klientów z różnych stron świata. Daje Ci to nieograniczone możliwości rozwoju swojej kariery. Czy skorzystasz?

Decyzja należy do Ciebie.

Kurs instruktora personalnego w AST – jak się zapisać

Chcesz wziąć w życie w swoje ręce i rozpocząć pracę jako trener online lub stacjonarny instruktor personalny na siłowni? W takim razie pierwszym krokiem jest pozyskanie niezbędnych uprawnień. Zrobisz to podczas szkolenia trener personalny w naszej Akademii! Jak się zapisać?

Wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę: kurs instruktora personalnego w AST, określisz niezbędne kryteria i klikniesz przycisk „Dodaj do koszyka”. System przeprowadzi Cię przez kolejne kroki, które pozwolą Ci zarezerwować dla siebie miejsce. To wszystko!

A jeśli masz pytania lub chcesz doprecyzować pewne kwestie, zawsze możesz do nas zadzwonić: +48 883 135 506 lub napisać e-mail: astsekretariat@gmail.com. Z przyjemnością wszystko Ci wyjaśnimy!

Do zobaczenia na kursie!