Nie trzeba już chyba nikogo przekonywać, że taniec na rurze łączy w sobie elementy rozrywki i tańca, ale jest też intensywnym treningiem. Trening pole dance zawiera w sobie też gimnastykę artystyczną i akrobatykę. Dlaczego warto spróbować tańca na rurze? W jaki sposób wpływa na sylwetkę? Jak przygotować się do swoich pierwszych zajęć pole dance? O tym w dzisiejszym artykule.

CZYM WŁAŚCIWIE JEST POLE DANCE?

Popularny niegdyś taniec na rurze miał nieco inne skojarzenia niż dzisiaj. Współcześnie pole dance jest intensywnym treningiem całego ciała i zaliczany jest do jednej z dyscyplin sportowych. Profesjonalny trening tańca na rurze jest połączeniem kilku figur rozciągająco-siłowych na początku, by w miarę zwiększania swojej siły i elastyczności wprowadzać elementy gimnastyki artystycznej. Wtedy muzyka i wyraz artystyczny mają równie ważne znaczenie. Na zajęciach pole dance przekonujemy się, ile naprawdę mamy siły i na ile świadomi jesteśmy naszego ciała.

dziewczyna ćwicząca pole dance, pole dance, jak tańczyć pole dance

JAK POLE DANCE WPŁYWA NA SYLWETKĘ?

W trakcie ćwiczeń na rurze pracują wszystkie mięśnie, bo są nieustannie napięte. Taki trening efektywnie wysmukla ciało wzmacniając nie tylko całe ręce, w tym oczywiście ramiona, ale u kobiet pomaga w walce z cellulitem i poprawia wygląd biustu. Poza tym wzmacnia stawy i kości uelastyczniając ciało. Trening wpływa nie tylko na sferę fizyczną. Pomaga w zaakceptowaniu własnego ciała i w zrozumieniu jego słabości i ograniczeń. oraz buduje pewność siebie.

POLE DANCE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Na pierwsze zajęcia warto wybrać się do klubu pole dance / na zorganizowane zajęcia, które poprowadzi wykwalifikowany instruktor. Taka opcja pozwoli od początku na profesjonalne podejście do treningu i zmniejszy ryzyko kontuzji. Najlepiej trenować w grupie – zwiększa to motywację i nie pozwala się poddać, tym bardziej na początku, gdy zdajemy sobie sprawę z ograniczeń naszego ciała. Na zajęcia wybierz przylegające ubranie – takie, które nie będzie powodować otarć – najlepiej krótkie spodenki i krótki top. Nie będą potrzebne buty. Nie musisz obawiać się, że trening pole dance skierowany jest tylko do kobiet. To raczej stereotypowe myślenie, a na zajęcia może wybrać się każdy. Jeśli jednak zdecydujesz się na swoje pierwsze kroki w tańcu na rurze w zaciszu domowym, pamiętaj o stretchingu! Rozciągnij ramiona i nogi. Zastosuj wypady w przód, dociąganie kolan do klatki piersiowej czy dociąganie pięt do pośladków.

dziewczyna ćwicząca pole dance, pole dance, jak tańczyć pole dance

Pole Dance jest stosunkowo nową dyscypliną sportową, która daje mnóstwo korzyści i nieprzypadkowo święci triumfy w klubach fitness. Warto przekonać się na własnej skórze, czy taniec na rurze jest akurat dla Ciebie?

Jeśli natomiast chcesz podejść do pole dance od bardziej profesjonalnej strony, poznać jego tajniki i maksymalnie wykorzystać jego potencjał – zapraszamy na nasz kurs Instruktora Pole Dance | AST!

 

W artykule wykorzystano zdjęcia Darii Gronkowskiej.