dziewczyna pływająca na basenie, dziewczyna unosząca się na wodzie, zalety pływaniamężczyzna pływający w basenie, dlaczego warto pływać, zalety pływaniamężczyzna pływający w basenie, zalety pływania, dlaczego warto pływaćZalety pływania wydają się być nieograniczone. Wizyty na basenie wpływają nie tylko na sylwetkę i samopoczucie. Dzięki braku przeciwwskazań do pływania zwolenników nie brakuje. Ale dlaczego pływanie jest takie zdrowe? Już dzisiaj poznaj najważniejsze zalety pływania i przekonaj się, dlaczego warto pływać.

PŁYWANIE – DOSKONAŁA FORMA AKTYWNEGO WYPOCZYNKU

Utrzymanie kondycji fizycznej, gdy temperatura za oknem wzrasta powyżej 30°C jest nie lada wyzwaniem. Pływanie to idealne rozwiązanie na upał, jako forma aktywności fizycznej. Dlaczego jeszcze warto pływać? Mimo, że basen relaksuje ciało, to bardziej intensywny trening zwiększa pojemność płuc. Taki trening aerobowy sprawia, że mięśnie muszą być mocno dotlenione, by pobierać i spalać energię. Pływanie zatem to jedna z najlepszych metod na poprawę wydolności krążeniowo-oddechowej.

dziewczyna pływająca na basenie, dziewczyna unosząca się na wodzie

DLACZEGO WARTO PŁYWAĆ? PRACUJĄ WSZYSTKIE MIĘŚNIE!

W zależności od stylu jakim pływamy angażowane są różne partie mięśni. W stylu grzbietowym są to mięśnie rąk i nóg, a także brzucha i pośladków. Żabka rozbudowuje mięśnie klatki piersiowej. W kraulu największą pracę wykonują ręce. Styl motylkowy, uważany za najbardziej wymagający angażuje maksymalnie całe ciało. Pływanie jest zdrowe, bo wzmacnia najważniejszy mięsień w naszym organizmie – serce, które efektywniej pompuje krew. Dzięki temu całe ciało jest lepiej dotlenione.

PŁYWANIE DOBRE NA KRĘGOSŁUP I NA STAWY

Sekretem jest odciążające działanie wody. Basen jest idealnym rozwiązaniem dla osób po przebytych urazach lub dla tych, którzy chcą wrócić do formy po kontuzji. Pływanie jest również dobre na kręgosłup przez wzmacnianie mięśni grzbietu i brzucha, które podtrzymują kręgosłup i wpływają na utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Pływanie wpływa znakomicie na kręgosłup łagodząc ból po jakichkolwiek wcześniejszych urazach oraz jest wprost stworzony dla osób, które chcą rozciągnąć i zrelaksować mięśnie po intensywnym treningu.

mężczyzna pływający w basenie,

DZIĘKI PŁYWANIU WYMODELUJESZ  SYLWETKĘ

Dzięki ogromnej pracy ciała przez angażowanie wszystkich mięśni, uzyskanie smukłej (i przede wszystkim zdrowej!) sylwetki wydaje się być rzeczą naturalną. Podczas intensywnego treningu w wodzie, jesteśmy w stanie spalić nawet 600 kcal. Dzieje się tak, dzięki oporowi wody, który musimy pokonać. Przez to każdy ruch wymaga większego wysiłku niż choćby bieganie. Pływanie niewątpliwie rzeźbi sylwetkę!

NAJWAŻNIEJSZA ZALETA PŁYWANIA – JEST DLA KAŻDEGO!

Istnieje znikoma ilość przeciwwskazań do tego, aby pływać. Tak naprawdę pływać może każdy. Bez względu na wiek, kondycję, wagę, preferencje co do formy treningu. Nie musi to być od razu intensywny trening i perfekcyjny pod względem technicznym. Mogą być to spokojniejsze formy aktywności fizycznej, np. aquaerobik.

Co daje nam pływanie? Poprawia humor i zmniejsza stres, dzięki wyzwalaniu się endorfin. Pełni rolę rehabilitacyjną i profilaktyczną. Wpływa zbawiennie na metabolizm. Zalet pływania jest bardzo dużo, dlatego nie daj się dłużej namawiać i biegnij na basen!

Jeśli natomiast chcesz podejść do pływania od bardziej profesjonalnej strony, poznać jego tajniki i maksymalnie wykorzystać jego potencjał – zapraszamy na nasz kurs na Instruktora pływania | AST!