Świat fitnessu obfituje aktualnie w różnego rodzaju zajęcia, a my możemy przebierać w nich do woli i szukać tych najbardziej odpowiednich – pod względem intensywności, angażowanych mięśni czy pożądanych efektów. Dzisiaj jednak naszą uwagę kierujemy na trening ze stepem, czyli ćwiczenia, które wykorzystują specjalny podest o regulowanej wysokości oraz odbywają się w rytm energetycznej muzyki. Czy taki rodzaj aktywności rzeczywiście jest efektywny? Jak wykonywać ćwiczenia ze stepem? Dla kogo są wskazane? Zapraszamy do lektury!

ĆWICZENIA ZE STEPEM – DLA KOGO I PO CO?

Zajęcia fitness step to w uproszczeniu wchodzenie na specjalny stopień i schodzenie z niego na różne sposoby w towarzystwie porywającej muzyki. Ważna jest jednak odpowiednia technika wykonywania poszczególnych ruchów, aby uchronić się przed przykrymi kontuzjami stawów.

Ćwiczenia fitness step zdecydowanie zaliczamy do ćwiczeń cardio, właśnie dlatego są odpowiednie szczególnie dla osób, które chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Jedne zajęcia fitness step to pogrzeb nawet kilkuset kalorii! Jeśli jednak szukasz niecodziennego sposobu na poprawę kondycji oraz ogólne wyszczuplenie ciała w przyjemny sposób – trening ze stepem jest rozwiązaniem wręcz idealnym! Angażuje on głównie mięśnie nóg i pośladków, dzięki czemu wysmukla przede wszystkim dolne partie, lecz dołączając do ćwiczeń jakieś małe obciążenia z pewnością wpłynie korzystnie na całe ciało!

ZAJĘCIA FITNESS NA STEPIE W KLUBIE A TRENING ZE STEPEM W DOMU

Zajęcia fitness step znajdziesz w ofercie niemal każdego klubu fitness. Nie oznacza to jednak, że nie możesz wykonywać ich w domu. Niewątpliwą przewagą treningu w grupie jest właśnie… grupa. W ludziach siła! Ćwicząc razem, możecie tworzyć nie tylko efektywne, ale i efektowne układy choreograficzne, których wykonywanie po prostu da wam frajdę. Co więcej, kiedy czujesz delikatne zmęczenie, wystarczy, że spojrzysz na uśmiechniętą koleżankę obok i od razu odkrywasz w sobie nowe siły! Zajęcia fitness na stepie w klubie sportowym to większa motywacja, większa radość i większe bezpieczeństwo – w końcu macie przed sobą instruktora, który w razie potrzeby skoryguje twoje błędy.

Ćwiczenia ze stepem w domu? To również możliwe! Jeżeli nie masz czasu na chodzenie do klubu lub po prostu bardziej komfortowo czujesz się sama ze sobą – kup płytę z profesjonalnym treningiem step lub znajdź odpowiednie filmy w sieci. Do dzieła! Na początku jednak pamiętaj o wydzieleniu wystarczającej przestrzeni. Nie chciałabyś przecież przypadkowo czegoś zbić lub, co gorsza, zrobić sobie krzywdy, uderzając w jakiś mebel… Bezpieczeństwo przede wszystkim!

DOBRY FITNESS STEP TO PODSTAWA!

Szczególną uwagę poświęć szukaniu jedynego, lecz niezbędnego przecież sprzętu – stepu. Bardzo złym wyborem będą w tym przypadku prowizoryczne platformy ze skrzyń, taboretów, etc. Nie rób tego! W ten sposób narazisz się tylko na niebezpieczne kontuzje i urazy. Zainwestuj w profesjonalny podest raz – korzystaj bez liku!

Przy zakupie pamiętaj, aby step był regulowany, dzięki temu dopasujesz jego wysokość do twoich aktualnych możliwości. Zwróć też uwagę, czy jest wyposażony w antypoślizgową powierzchnię oraz gumowe nakładki od spodu. Platforma musi zapewniać ci odpowiednią amortyzację podczas ćwiczeń i na pewno nie może jeździć po całym pokoju.

zajęcia fitness step, zajęcia fitness na stepie, ćwiczenia ze stepem, trening ze stepem, fitness step, fitness aerobik, instruktor fitness aerobik, sport Wrocław, Akademia Szklenia Trenerów, AST Wrocław, ćwiczenia fitness

Jak widzisz, zajęcia fitness na stepie są niezwykle energetyczne i korzystne dla naszego organizmu. To doskonały sposób na zwiększenie ogólnej wydolności krążeniowo-oddechowej, ale również zrzucenie kilku zbędnych kilogramów czy zwyczajne przyjemne i aktywne spędzenie czasu w dobrym towarzystwie. Spróbuj, może nie będziesz potrafiła przestać!

Jeśli natomiast trening ze stepem urzekł cię już dawno temu i to ty chciałabyś prowadzić porywające zajęcia fitness step, wpadnij na nasze szkolenie! Usystematyzujemy i uzupełnimy twoją wiedzę, podzielimy się bezcennymi wskazówkami i nauczymy praktycznych umiejętności! Sprawdź szczegóły:

SZKOLENIE FITNESS STEP