Odważniki kettlebell wyróżniają się nie tylko swoją niecodzienną budową, lecz również zaskakująco dużą popularnością w świecie fitnessu. Spotkamy je już niemal na każdej siłowni, a i osoba podchodząca poważnie do swoich domowych treningów z pewnością ma je w swoim posiadaniu. Nic dziwnego – ćwiczenia z kettlebells są niezwykle skuteczne. O tym, czym dokładnie jest trening z odważnikami, jakie przynosi efekty i dla kogo jest przeznaczony przeczytacie właśnie w dzisiejszym artykule.

TRENING KETTLEBELL, CZYLI JAKI?

Odważniki kettlebell to przyrządy przypominające swoim kształtem armatnie kule z rączką. Wywodzą się z Rosji, gdzie były stosowane do różnych praktycznych celów. Dopiero później zauważono ich potencjał w sportach siłowych. Obecnie zyskały w nich ogromną popularność ze względu na swoją wszechstronność.

Trening z odważnikami na pewno cię nie znudzi. Możesz zestawiać ze sobą różnorodne ćwiczenia, zmieniać wartość ciężarów, manipulować tempem swoich ruchów, sposobem trzymania kettli oraz ich liczbą. Mając do dyspozycji tylko odważniki kettlebells, jesteś w stanie zrobić skuteczny trening na całe ciało – właśnie dlatego przyrządy te są tak interesujące.

trening z odważnikami, trening kettlebell, młodzi ludzie na siłowni

ĆWICZENIA Z KETTLEBELLS – KORZYŚCI

Trening kettlebell jest wymagający, ponieważ odważniki kettlebell – w przeciwieństwie do hantli – nie mają równomiernie rozłożonego środka ciężkości. Ćwiczenia wymagają od nas dużego skupienia, odpowiedniego balansu i koordynacji, lecz aktywują przy tym zdecydowanie większą liczbę mięśni. Trening kettlebell doskonale wpływa na rozwój przedramion czy poprawę siły uchwytu, jednak nie tylko – odważniki kettlebell usprawniają całe nasze ciało. To szybki sposób na polepszenie kondycji, wydolności i wytrzymałości wszystkich mięśni. Właśnie dlatego warto włączyć ćwiczenia z kettlebells do naszego planu treningowego.

KTO POWINIEN ROBIĆ TRENING Z ODWAŻNIKAMI?

Trening kettlebell z pewnością docenią panie – ujędrnione i wysmuklone ciało bez nadmiernego zwiększenia masy mięśniowej to przecież coś, o czym marzy prawie każda z kobiet. Wystarczy dobrać odpowiedni ciężar kettli i dbać o prawidłową technikę wykonywania ćwiczeń, a efekty będą na wyciągnięcie ręki!

Trening z odważnikami wykorzystają również mężczyźni, którym zależy zarówno na wysokiej skuteczności treningu siłowego oraz wytrzymałościowego, jak i podniesieniu ogólnej sprawności organizmu. Ćwiczenia z kettlebells będą także doskonałym uzupełnieniem treningów stosowanych podczas praktykowania różnych sportów, np. sztuk walki.

ćwiczenia kettlebells,młodzi ludzie podczas ćwiczeń

Odważniki kettlebell wkradły się na sportowe salony i nie zamierzają z nich wyjść – nic dziwnego, ponieważ ich zalety doceniają niezliczone rzesze miłośników aktywności fizycznej. Jeśli jednak nie zdążyłeś jeszcze zakochać się w tych zaskakujących przyrządach lub wasza miłość wciąż ma zbyt wiele tajemnic – zapraszamy na jednodniowe szkolenie do naszej AST!

Zobacz, spędzasz niedzielę w świetnej atmosferze z naprawdę fajnymi ludźmi i poznajesz wszystkie możliwości kettlebells, które od ręki wykorzystujesz podczas swojej najbliższej wizyty na siłowni. Czego chcieć więcej? Zapisz się na nasze Szkolenie AST Kettlebell!