Mimo ogromnego wysiłku, który wkładasz w trening nie widzisz żadnych rezultatów? Dlaczego twój trening nie przynosi efektów? Miałeś ogromną motywację, a teraz masz wrażenie, że stoisz w miejscu? W dzisiejszym artykule dowiesz się, jakich błędów unikać, by cieszyć się efektami swojej pracy.

TRENUJESZ TYLKO CARDIO

To błędne przekonanie, że trening cardio jest najlepszym sposobem na najszybszą utratę wagi i wymodelowanie sylwetki, powoduje odrzucenie treningu siłowego. Brak urozmaicenia i wykonywanie tylko jednego rodzaju treningu nie przyniesie zamierzonych efektów. W ten sposób angażujesz tylko niektóre partie mięśni. Poza tym ćwiczenia według jednego schematu po pewnym czasie przestaje być wyzwaniem, przez co nie przesuwamy swoich własnych granic możliwości.

kobieta podnosząca ciężar, siłownia, trening, efekty treningu

TRENING NIE PRZYNOSI EFEKTÓW – JEST ZBYT INTENSYWNY

Na początku nie czujesz zmęczenia i jesteś pełen motywacji do treningu. Niekiedy nawet wydłużasz czas treningu, dając z siebie wszystko. Jednak lepiej jest ćwiczyć częściej i krócej, dając sobie przy tym czas na odpoczynek. Bardzo ważne też są sen i dobra dieta oraz ograniczenie stresu. Bez tego trening nie przysienie efektów i zmniejszy motywację.

NIEODPOWIEDNIE ODŻYWIANIE

Być może jesz za mało, nie dostarczając sobie odpowiedniej ilości kalorii. Powodem mogą być także trening na czczo lub niejedzenie po. We wszystkich przypadkach to złe przekonanie o wpływie diety na trening. Dieta powinna bilansować i pomagać w osiągnięciu zamierzonych efektów, nie stać na przeszkodzie w spalaniu tkanki tłuszczowej. Tak samo dzieje się w przypadku izotoników, które zawierają dużo cukru. Lepszym rozwiązaniem będzie przygotowanie samemu butelki wody z cytryną i odrobiny soli.

TWÓJ TRENING NIE ZAKŁADA ŻADNEGO PLANU

Bez określonych priorytetów nie można liczyć na konkretne wyniki. Dobrym rozwiązaniem będzie ustalenie sobie osobiście realnego celu, który chcesz osiągnąć. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, aby odpowiednio dobrać trening, skonsultuj się z trenerem personalnym. To, co na pewno weźmie pod uwagę będzie cel, który chcesz osiągnąć i twoje aktualne możliwości. Dzięki temu, treningowi będzie przyświecał jasny cel, a ty na pewno będziesz czuł się pewniej.

kobiety przybijające sobie piątkę, siłownia, trening, efekty treningu

Czasami mamy także zbyt wygórowane wymagania dotyczące wyglądu albo chcielibyśmy widzieć efekty treningu od razu. Jednak budowanie zdrowej i mocnej sylwetki wymaga czasu i cierpliwości. Unikając najczęstszych błędów, zbliżysz się do upragnionego celu. Wtedy na pewno trening przyniesie efekty.