Czy instruktor fitness podczas pandemii jest w stanie prowadzić zajęcia fitness online? To pytanie być może zastanawiało wiele osób jeszcze kilka miesięcy temu, lecz teraz… wydaje się właściwie retoryczne! Podczas tego długiego czasu ograniczeń w funkcjonowaniu ośrodków sportowych, konieczności zachowania dystansu społecznego i reżimu sanitarnego… nauczyliśmy się z tym żyć. I znaleźliśmy sposoby na radzenie sobie z wyzwaniami stanu epidemii. Nie inaczej było w przypadku instruktorów fitness oraz całej branży sportowej. Jak więc funkcjonuje instruktor fitness podczas pandemii? Czy istnieją sposoby na utrzymanie swojej grupy online i zachowanie rentowności? O tym piszemy w dzisiejszym artykule.

Zajęcia fitness online – czy to możliwe?

Na szczęście dla wielu instruktorów, żyjemy w czasach wysoko rozwiniętych technologicznie, dlatego przeniesienie zajęć do internetu nie jest już niczym zaskakującym. Choć na wirtualnej sali nie doświadczymy tych wszystkich uczuć, które towarzyszą zajęciom na realnej sali sportowej – jest to jedyna możliwość na utrzymanie grupy i… swojego zawodu.

Zajęcia fitness online to doskonały – i zazwyczaj jedyny właściwy – sposób dla uczestników na utrzymanie sprawności fizycznej. Ćwiczenia na własną rękę są bowiem często ryzykowne dla zdrowia. A zła technika lub trening niedopasowany do predyspozycji mogą być dużą przeszkodą w drodze do osiągnięcia celu. Właśnie dlatego osoby szukają kontaktu z instruktorem, który poprowadzi ich do pięknej sylwetki i zdrowia bez narażania na kontuzje. Potrzebują osoby, która ułoży zajęcia dostosowane do aktualnego stanu sprawności fizycznej i będzie czuwać nad poprawną techniką ich wykonania.

dziewczyna ćwicząca w domu, zajęcia fitness online, zawód instruktora fitness, instruktor fitness podczas pandemii

Jak pracuje instruktor fitness podczas pandemii?

Instruktorzy fitness chcą utrzymać kontakt ze swoją grupą i zapewnić im możliwość zachowania sprawności fizycznej. Właśnie dlatego posiłkują się różnymi sposobami kontaktu pośredniego. Często wykorzystują nowe technologie w postaci spotkań live w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) lub live streamingów na innych platformach (np. Zoom). Jest to wygodny sposób, w który przeprowadzają zajęcia fitness online i bacznie obserwują ćwiczących, podpowiadając właściwą technikę i korygując błędy.

Spotkania mogą odbywać się w grupie lub całkowicie indywidualnie. Ze względu na brak konieczności dotarcia na salę sportową, co często zabierało zarówno instruktorom, jak i uczestnikom sporo czasu – instruktorzy fitness są teraz w stanie poświęcić dużo więcej godzin na zajęcia fitness online i przyjąć większą liczbę podopiecznych. Nic więc dziwnego, że wychodzą naprzeciw oczekiwaniom osób ćwiczących i szanują ich preferencje. W aktualnych czasach to jedyny sposób na zachowanie zawodu i motywacji do działania.

Czy zawód instruktora fitness będzie wyglądał tak samo po pandemii?

Wszyscy mamy nadzieję na powrót do normalności. Lecz czy po tak długim czasie jesteśmy jeszcze w stanie to zrobić? Choć już za chwilę otwierają się kluby sportowe, nie wiemy, jak długo będą obowiązywać ograniczenia co do liczby osób mogących przebywać na danym obiekcie czy inne wymogi sanitarne, które trzeba spełniać. Nie da się ukryć, że wszystko to w jakiś sposób utrudnia swobodne uprawianie sportu i jest dla osób ćwiczących zwyczajnie uciążliwe.

Może więc zajęcia fitness online są formą, do której uczestnicy zwyczajnie się przyzwyczają? I nawet po pandemii będą wybierać je chętniej niż klasyczne zajęcia stacjonarne w klubie sportowym? Zobaczymy.

mata do ćwiczeń, zajęcia fitness online, zawód instruktora fitness, instruktor fitness podczas pandemii

Jedno jest pewne – osoby, które chcą uprawiać aktywność fizyczną zawsze znajdą sposób, by to robić. Na siłowni, w klubie sportowym, w domu czy w ogrodzie… ważne, by trening był dopasowany do potrzeb ćwiczącego i wykonywany poprawną techniką. A do tego nadal potrzebni są specjaliści, doświadczeni instruktorzy, którzy skutecznie poprowadzą trenujących do upragnionego celu. Możemy więc mieć pewność, że zawód instruktora fitness nie tylko nie zginie, lecz będzie się rozwijał w stronę kolejnych, coraz bardziej inspirujących i dopasowanych do potrzeb odbiorców kierunków.

Chcesz być na bieżąco? I zarabiać na swojej pasji, prowadząc zajęcia fitness online lub stacjonarnie? Zapisz się na kurs instruktora fitness w Akademii Szkolenia Trenerów, bo przygotuje Cię on do pracy jako instruktor fitness nie tylko pod względem teoretycznym, ale przede wszystkim – praktycznym. Chodzi przecież o to, by być gotowym na wyzwania ciągle zmieniającego się rynku i mieć kalendarz stale wypełniony klientami, prawda?

Twoja sportowa droga rozpoczyna się właśnie teraz! To, czy na nią wejdziesz i zostawisz konkurencję daleko w tyle… zależy tylko od Ciebie. Podczas gdy inni rezygnują i tracą motywację, Ty DZIAŁAJ!

KLIKNIJ, aby poznać szczegóły: Kurs instruktora fitness AST .