Wykładowcy AST to grono specjalistów – każdy z nich posiada obszerną wiedzę o dyscyplinie, którą uprawia. Cierpliwość i talent dydaktyczny pomagają im w przekazywaniu tej wiedzy początkującym trenerom i instruktorom. Do kadry Akademii Szkolenia Trenerów należą:

Damian Olender - wykładowcy AST

Damian Olender

Damian Olender w AST odpowiada za kursy trenera personalnego oraz szkolenia doskonalące, takie jak trening funkcjonalny oraz trening w zawieszeniu. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz certyfikowanym trenerem ćwiczeń siłowych i kulturystyki II klasy. Damian prowadzi również zajęcia z zakresu posiada również uprawnienia instruktorskie z zakresu ketllebell, treningu zdrowotnego, funkcjonalnego i treningu na taśmach.

W swojej sportowej karierze Damian wielokrotnie wziął udział w MP w kulturystyce i trójboju siłowym i zdobył brązowy medal AMP w kulturystyce. Był również członkiem zwycięskiej drużyny baseballowej w MP w 1995 roku.


Kamila Wikiera - wykładowcy AST

Kamila Wikiera

W ramach współpracy z AST Kamila prowadzi kursy instruktora fitness oraz rozmaite szkolenia. Jest instruktorką rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, instruktorką fitness ze specjalnością nowoczesne formy gimnastyki, instruktorką tańca towarzyskiego, instruktorką Fit and Jump oraz trenerem personalnym.

Wstępem do przygody z fitnessem była dla niej fascynacja tańcem. Kamila doskonaliła warsztat taneczny przez blisko 10 lat. Z sukcesami startowała w zawodach o szczeblu regionalnym oraz zawodach rangi mistrzowskiej – może pochwalić się nawet medalami MP.


Witold Michalski - wykładowcy AST

Witold Michalski

Witold pracuje z AST na polu sztuk walki. Jest licencjonowanym trenerem muay thai, boksu i karate. To człowiek z ogromnym doświadczeniem: jako trener pracuje od początku lat 90., a wiedzę o sportach walki zdobywał na szkoleniach w różnych stronach świata (m.in. w Tajlandii). Witold jest uznaną osobistością na arenie polskiego muay thai – oprócz tego, że wciela się w rolę trenera, pełnił on również wysokie funkcje w zarządzie Polskiego Związku Muay Thai.


Ryszard Batko - wykładowcy AST

Ryszard Batko

Ryszard zajmuje się kursami i szkoleniami AST w Jeleniej Górze. Z zawodu jest fizjoterapeutą – prowadzi swój własny gabinet Fizjoterapia i Usprawnianie. Z wiedzy zdobytej na wydziale fizjoterapii korzysta także w swojej codziennej pracy trenera personalnego.

Jako trener pracuje od kilkunastu lat, choć ze sportem związany jest znacznie dłużej. W 1998 roku wziął udział w MP w kulturystyce.


Michał Juraszek - wykładowcy AST

Michał Juraszek

Michał to trener z wieloletnim doświadczeniem, który w ramach współpracy z AST szkoli kolejne pokolenia trenerów. Jako absolwent AWF we Wrocławiu, certyfikowany trener personalny i cross trainer, instruktor ćwiczeń siłowych i kulturystyki przekazuje miłośnikom sportu cenną wiedzę o aktywności fizycznej. Do sportowego dorobku Michała należy cały szereg szkoleń i kursów, dzięki którym sam jest obecnie cenionym szkoleniowcem. Nasz wykładowca może tytułować się trenerem przygotowania motorycznego w sporcie, instruktorem pływania i ratownikiem WOPR i instruktorem odnowy biologicznej. Jest też dyplomowanym dietetykiem.


Michał Turyński - wykładowcy AST

Michał Turyński

Michał przez wiele lat spełniał się jako zawodnik kick-boxingu, a obecnie jako wykładowca AST prowadzi kursy na instruktora kick-boxingu. Swoją wiedzę opiera na kursach i szkoleniach oraz na wielu latach doświadczenia, którego nie da się zastąpić żadnym zamiennikiem. Będąc zawodnikiem Michał wielokrotnie sięgał po najwyższe laury zawodów rangi mistrzostw i pucharów, brał udział w najbardziej prestiżowych galach bokserskich.


Maciej Zegan - wykładowcy AST

Maciej Zegan

W ramach współpracy z AST Maciek przygotowuje kursantów do roli instruktora boksu. Sam stoczył ponad 350 walk bokserskich, wygrywając zdecydowaną większość z nich zarówno jako amator, jak i zawodowiec. Pięciokrotnie sięgnął po tytuł Mistrza Polski seniorów, wiele razy z sukcesami reprezentował nasz kraj na międzynarodowych arenach bokserskich.


Michał Mikulewicz - wykładowcy AST

Michał „Big Majk” Mikulewicz

Big Majk jest najlepszą wizytówką AST w świecie kulturystyki. Z powodzeniem spełnia się jako trener i jako zawodnik. Jako uczestnik zawodów rangi mistrzowskiej zajmował bardzo wysokie pozycje – ma na swoim koncie m.in. II miejsce MP i II miejsce MŚ organizowanych przez National Athletic Commitee. Jest ambasadorem firmy Activlab – znanego producenta odżywek i suplementów diety dla sportowców.


Adrian Bochenek - wykładowcy AST

Adrian Bochenek

Adrian to charyzmatyczny trener, który ma bardzo bogate doświadczenie w pracy z ludźmi. W 2010 roku ukończył AWF we Wrocławiu, jest trenerem II klasy piłki siatkowej oraz tenisa, współzałożycielem i współautorem kanału Akademia Ruchu TV, na którym prowadzi ogólnorozwojowe treningi online, pomagające ludziom schudnąć i uzyskać wymarzoną sylwetkę. Na co dzień pracuje jako trener przygotowania fizycznego I ligi piłki siatkowej.

W przeszłości był mocno związany zawodowo z najlepszymi wrocławskimi tenisistami. Wyznaje zasadę, że trener powinien być dla podopiecznego nie tylko nauczycielem, ale i mentorem – do zagadnień wsparcia mentalnego przywiązuje równie dużą wagę co do rozwoju fizycznego.